Koszt kursu: 400 PLN (w tym materiały szkoleniowe oraz certyfikat)

Adres: Dużo Dobra, Wólka Kozodawska, Zielonej Łąki 1a,

Prowadząca: Joanna Kitlinska Stępień – Certyfikowany Nauczyciel Masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich (od 2017r.) Jej misją jest inspirowanie ludzi do samoregulacji i świadomego życia oraz wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie. Refleksolog. Więcej o Asi możecie przeczytać w zakładce : Zespół. 

Zapisy i informacje: kontakt@duzodobra.pl

W trakcie kursu omówione zostaną zagadnienia:

  • Rola delikatnego dotyku → Przyczyny nadwrażliwości na dotyk i lęku przed dotykaniem.
  • Przepływ energii życiowej (sił witalnych), emocji i odczuć sensorycznych w ciele. – Zależności między trudnymi doświadczeniami, mechanizmami obronnymi (zbroja) a przepływem energii życiowej.
  • Praca układu nerwowego i systemu energetycznego w momencie trudnego doświadczenia.
  • Pamięć ciała i trudne doświadczenia życiowe z okresu przedwerbalnego i werbalnego.
  • Samoregulacja.
  • Historia rozwoju i zastosowanie masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich.
  • Zasady wykonywania masażu Dotyk Motyla w pracy z dorosłymi i dziećmi w różnym wieku i  na różnym poziomie rozwoju psychofizycznego.
  • Prezentacja masażu, omówienie sekwencji i ćwiczenia praktyczne w parach.

W procesie przekazywanie wiedzy najważniejszym elementem są ,,ćwiczenia praktyczne”, dlatego w trakcie kursu każdy z uczestników doświadczy i wykona cały masaż.

Po ukończeniu 1 dniowego warsztatu Masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich, obok praktycznej umiejętności wykonywania masażu Dotyk Motyla otrzymacie Państwo: Materiały szkoleniowe,  Certyfikat ukończenia szkolenia Masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich i możliwość uczestnictwa w co miesięcznych spotkaniach z praktyką masażu. 

Masaż Dotyk Motyla (Butterfly Touch Massage) to łagodna i wspaniala technika, która poprzez niezwykle delikatny dotyk wzmacnia więź między rodzicem i dzieckiem. Dotyk podczas masażu jest bardzo lekki i delikatny jak muśnięcie skrzydłami motyla, a sam masaż wykonuje się poprzez ubranie lub bezpośrednia na skórze. Wykonanie masażu jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Masaż jest bezpieczny także dla osób, które doświadczyły przemocy i obawiają się dotyku.
Masaż Dotyk Motyla został opracowany przez dr Eve Reich, której ojciec Wilhelm Reich był prekursorem pracy z ciałem w świecie zachodniej psychoterapii i łączenia jej z terapią werbalną. Masażu może nauczyć się każdy, niezależenie od posiadanych umiejętności i wyksztalcenia.
Jest masażem uspakajającym lub dodającym witalności w zależności od energetycznych potrzeb osoby, która go otrzymuje.
Stosujemy go wszędzie tam gdzie zajdzie taka potrzeba – w gabinetach lekarskich i terapeutycznych, szpitalach, szkołach, przedszkolach, biurze, w domach.

ZASTOSOWANIE:

Dorośli:
-Pomaga się zrelaksować i zmniejsza poziom stresu.
– Poprawia biologiczne funkcjonowanic organizmu.
-Łagodzi dolegliwości bólowe.
-Harmonizuje i przywraca przepływ energii życiowej/sil witalnych.
-Ułatwia nawiązanie kontaktu z własnym ciałem.
-Pomaga przepracować trudne doświadczenia życiowe i uzdrawia traumy (ofiary przemocy).

Dzieci i młodzież:
-Łagodzi objawy stresu i rozpuszcza napięcia w ciele.
-Pomaga rodzicom w pogłębieniu więzi z dzieckiem.
-Wspiera proces zdrowienia i rekonwalescencji po wypadku i chorobie.
-Ułatwia nawiązanie więzi między partnerami, rodzicami, dziećmi.
-Wspiera budowanie więzi miedzy adoptowanymi dziećmi a rodzicami.
-Rozluźnia napięcia w ciele, łagodzi dolegliwości bólowe (alergie), ułatwia zasypianie.
-Stymuluje funkcje regeneracyjne organizmu i wspiera prawidłowy rozwój dziecka.
-Pomaga dzieciom z nadaktywnością (ADHD, ADD), z nadmiernym/obniżonym napięciem mięśniowym, nadwrażliwością dotykową – szczególnie zalecany u autystów.
-Wspiera adaptacje dziecka w początkowym etapie przedszkolno-szkolnym.
-Pomaga zintegrować trudne doświadczenia z wczesnych okresów życia np.: z życia płodowego, trudnego porodu (przedwczesne narodziny, cesarskie cięcie, pobyt w inkubatorze/szpitalu), po wszelkich operacjach, zabiegach i procedurach medycznych.
-Może być stosowany, jako pierwsza pomoc zaraz po trudnym dla dziecka doświadczeniu np.: wypadku, konfliktach z innymi dziećmi, rozłąki z rodzicami (gdy mama wraca do pracy), rozwodzie rodziców.